SCOALA 1 Chirnogi CALARASI

Final de an scolar cu emotii in scoala noastra

Joi, 13 iunie 2019 , a avut loc ceremonialul încheierii anului școlar 2018-2019 la Școala Gimnazială nr. 1 din Chirnogi. Alături de elevi și cadre didactice au mai participat și părinți, rude, prieteni și absolvenți din promoțiile anterioare. Rezultatele obţinute pe parcursul anului şcolar 2018-2019 s-au concretizat  prin zeci de premii şi distincţii obţinute în competiţiile şcolare de nivel judeţean, interjudeţean şi naţional. 

Ţinute speciale, artificii, fotografii şi petreceri de rămas bun. Am avut și dansul despărţirii de o etapă- la final de clasa a patra, copiii şi-au luat rămas-bun de la dna învăţătoare, într-o serbare emoţionantă. Ultimele zile de şcoală înseamnă emoţii atât pentru elevi, dar și pentru părinți și cadre didactice. Aducem ,și pe această cale ,multe mulțumiri societății Gazmir Iași ,care a sponsorizat acest ceremonial.

 

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid

Articole postate recent

Prev Next

Serbare de Crăciun 2017

{gallery}Scoala1Reorganizate/Craciun2017{/gallery}

Activitati dedicate Zilei Inva…

Astăzi, 5 iunie 2018, Școala Gimnazială nr. 1 Chirnogi a sărbătorit Ziua ...

Scoala Altfel - poze activitat…

{gallery}Scoala1Reorganizate/ScoalaAltfel-activitati{/gallery}

Online acum

Avem 13 vizitatori și niciun membru online