SCOALA 1 Chirnogi CALARASI

Educati asa!

Gradinita cu program normal  nr,1 Chirnogi deruleaza cursurile proiectului "Educati asa!" cu un grup tinta de 12 parinti din cele doua grupe ale gradinitei.Desi s-a stiut dintotdeauna ca familia ne influenteaza, acum descoperim ca aceasta influenta e mai mare decat ne-am imaginat. Speram,  ca prin derularea acestui proiect,   ideea  ca educatia  parintilor in ceea ce priveste comunicarea cu copilul este un element esential in viata de familie si ca in societatea romaneasca contemporana este deosebit de  necesara o asemenea interventie. Prin informarea si educarea parintilor se pot preveni multe conflicte in viata de familie, care uneori pot ajunge la situatii ireversibile.

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid

Articole postate recent

Prev Next

Floriile

Săptămâna dinaintea Floriilor este numită „a Floriilor”, ziua cand florile,...

Analiza P.E.S.T.E

ANALIZA P.E.S.T.E( politic, economic, social, tehnologic şi ecologic) ...

Eveniment dedicat poetului nat…

{gallery}Scoala1Reorganizate/Eminescu2018{/gallery}

Online acum

Avem 25 vizitatori și niciun membru online