SCOALA 1 Chirnogi CALARASI

Eveniment Horia Tecau

Astăzi școala noastră a fost gazda unui eveniment deosebit ,dedicat culturii și sportului, deopotrivă. 
Acest eveniment a fost realizat cu sprijinul Asociației Curtea Veche, reprezentată de dna Iren Arsene-președinte, avându-l ca invitat de seamă pe renumitul HoriaTecau, cel mai mare jucător de tenis ,in activitate, al României. Evenimentul face parte din Programul național de lectură ,,Cărțile copilăriei” care urmărește facilitarea accesului la carte pentru copii cu vârste cuprinse între 7-14 ani înscriși în învățământul primar și gimnazial din România. 
Asociația Curtea Veche, cu sprijinul sponsorilor și al partenerilor, organizează donații de carte pentru copii din comunități dezavantajate din mediul rural și dezvoltă programe alternative de lectură menite să-i provoace pe copii să citească de plăcere. În cadrul acestui program național Asociația Curtea Veche a donat până acum peste 50.000 de cărți noi către copiii din medii dezavantajate. 
Astfel, și în cadrul acestui eveniment din școala noastră, s-a realizat o impresionantă donație de carte cu spijinul Azomures ,reprezentat de dl Ovidiu Maior-PR Manager și Densit Oltenița-reprezentat de dl. Dan Niculae, administrator.
Vă mulțumim tuturor pentru acest extraordinar eveniment!

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid

Articole postate recent

Prev Next
Participarea la programul „Adopta un copac!ˮ

Participarea la programul „Ado…

     ViitorPlus – asociatia pentru dezvoltare durabila – a...

Activitati dedicate Zilei Nati…

{gallery}Scoala1Reorganizate/Activitati/ZiuaRomaniei{/gallery}

Serbare de sfarsit de an scola…

Serbare de sfarsit de an scolar (descarca fisierul pentru vizualizare) {ga...

Online acum

Avem 42 vizitatori și niciun membru online