SCOALA 1 Chirnogi CALARASI

Ziua portilor deshise - 2 martie 2017

Astazi ,2 martie 2017 , a avut loc Ziua Porților Deschise  la Școala Gimnazială nr.1 Chirnogi,jud.Călărași .

Elevii îndrumați de dna.profesor înv.primar Pană Luminița Corina ,împreună cu grupa mare  de la GPN nr.1   și GPN  nr.4 Chirnogi ,conduși de dna prof.înv. preșcolar Popa Ionela si dna. educ. Checiu Floarea  , au realizat "Copacul prieteniei "  din hârtie colorată ,reprezentând palmele celor  mici și celor mari.
Apoi ,copiii au vizitat Școala ,unde au luat contact pentru prima dată cu sala de clasă ,unde -si vor desfașura cursurile ,apoi au vizitat Biblioteca scolara, Cabinetele de informatica , biologie. Copiii  și părinții lor au fost foarte încântați de cele văzute în școală.

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid

Articole postate recent

Prev Next

Imagini GPN nr. 1 Chirnogi

Domnul diriginte al Oficiului Postal Chirnogi, ing.Cotoban Aurelian a reusi...

Scoala Altfel - poze alte acti…

{gallery}Scoala1Reorganizate/ScoalaAltfel-alteactivitati{/gallery}

PROFI ROMANIA a oferit elevil…

În luna septembrie, în prima săptămână de școală, lanțul de magazine PROF...

Online acum

Avem 5 vizitatori și niciun membru online