SCOALA 1 Chirnogi CALARASI

Activitati dedicate Zilei Invatatorului si Zilei Mediului

Astăzi, 5 iunie 2018, Școala Gimnazială nr. 1 Chirnogi a sărbătorit Ziua Învățătorului într-un mod interactiv, prin numeroase activități extracurriculare, deosebit de antrenante și distractive: întreceri sportive, face painting, concursuri de recitări, desene pe asfalt și multe altele. (poze)

Pentru că această zi a coincis cu Ziua Mondială a Mediului, elevii și cadrele didactice au participat, alături de membrii Asociației Bio-România, la plantarea unor răsaduri de legume (roșii, vinete, ardei) în ,,Grădina Bio a copiilor”. Și pentru că aici nu se vor folosi nici un fel de substanțe chimice de sinteză, cu siguranță la toamnă își vor delecta papilele gustative cu legume proaspete, deosebit de sănătoase și delicioase.

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid


Articole postate recent

Prev Next

Poze biblioteca

{gallery}PozeBiblioteca{/gallery}

Activitati

{gallery}Scoala1Reorganizate/Activitati/AtelierCreatie2{/gallery}   ...

Asociatia Bio Romania

Joi, 31 mai 2018, la noi în școală s-a pus bazele unui acord de parteneriat...

Online acum

Avem 202 vizitatori și niciun membru online